Katalog Zapytaj o produkt

Informacje ogólne

Tarasowe drzwi przesuwne z termozgrzewalnymi uszczelkami z EPDM łączą ochronę cieplną w standardzie budownictwa niskoenergetycznego ze smukłym designem.

Produkt dostępny w pełnej palecie kolorystycznej Schüco wraz z kolorami AutomotiveFinish, oraz w wersji z nakładkami aluminiowymi .

Nowy system podnoszono-przesuwny Schüco łączy maksymalną wydajność obróbki i montażu z najwyższymi standardami w zakresie komfortu i wzornictwa.

Innowacyjny system podnoszono-przesuwny Schüco LivIngSlide ze skrzydłami o głębokości zabudowy 82 mm jest spójny pod względem wymiarowym z systemem Schüco LivIng.

Dodatkową korzyść w systemie Schüco LivIngSlide zapewniają termozgrzewalne uszczelki przyszybowe z EPDM, fabrycznie wprowadzone w profil skrzydła. Po zgrzaniu uszczelki są miękkie w narożach wewnętrznych i tym samym zapewniają optymalną szczelność w tym obszarze. Ponadto obwodowe uszczelnienie na kilku poziomach pomiędzy skrzydłem i ramą ościeżnicy zapobiega kondensacji wody i powstawaniu przeciągów. W celu zabezpieczenia wózków jezdnych przed pochyleniem zastosowano wsporniki centrująco-mocujące.

Kolejną zaletą nowego systemu podnoszono-przesuwnego jest jego atrakcyjny wygląd. Zlicowany design eliminuje typowy uskok części stałej, a jednocześnie zapewnia nowoczesny wygląd i łatwość czyszczenia. Wąska centralna strefa styku profili zapewnia maksymalne doświetlenie wnętrz. Schüco LivIngSlide poszerza swobodę projektowania o systemową koncepcję wykończenia powierzchni i bogatą kolorystykę.

Dane techniczne

Szerokość zabudowy ościeżnicy 194mm

Szerokość zabudowy skrzydła 82mm

Grubość pakietów szybowych 24mm – 52mm

Izolacyjność akustyczna do 42 dB

Izolacyjność cieplna Uf=1,3 W/(m2K)

Ciężar skrzydła do 400kg